Питання та відповіді

1. Згідно з якими стандартами працює програма автоматичного оформлення джерел?

Оформлення джерел на порталі VAK.in.ua здійснюється згідно з вимогами щодо оформлення списку літератури, описаними у Бюлетні ВАК України, №5, 2009. Ознайомитися з оригіналом можна за цим посиланням.

2. Яким чином працює система, якщо у мене наявні не усі дані про роботу, на яку меня потрібно посилання?

Робота з кожним типом літератури побудована таким чином, що у Вашому джерелі відображаються лише надані Вами дані, а усі поля, які були залишені пустими, системою інтелектуально оминаються. Тим не менше, у кожній формі є поля, обов'язкові до заповнення - вони відмічені зірочкою (*).

3. Що таке ВАК?

Вища атестаційна комісія України (ВАК України) — колишній центральний орган виконавчої влади України, підвідомчий Кабінету Міністрів України. ВАК займався атестацією наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації. Сьогодні стандарти, які було прийнято комісією широко використовуються у накових колах України.

4. Якою мовою слід оформлювати літературу?

Інформацію про використану Вами літературу необхідно заповнювати мовою оригіналу або мовою, на якій Ви читали дану книгу (якщо це переклад, що теж треба вказати). Тобто книга, інформацію про книгу (ПІБ автора, назва, видавництво і т.д.), видану в Москві російською мовою, не треба треба перекладати українською перед оформленням. Те саме стосується видань англійською, французькою, німецькою та іншими мовами. Однак додаткова інформація (наприклад, "[Електронний ресурс]") завжди має бути оформлена українською мовою.

5. Я бачив джерела, оформлені інакше, аніж це робить VAK.in.ua - як правильно?

Згідно з указом Президента України №1085 від 9 грудня 2010 року «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», 16 вересня 2011 року ВАК України ліквідовано, поклавши її функції на Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України (джерело). Сьогодні цими питаннями переймається Міністерство освіти і науки України.

Відповідно до останнього опублікованого Бюлетня ВАК України, існує декілька варіантів оформлення посилань, які можуть вважатися вірними. Ми, у свою чергу, прагнемо до єдиного стандарту, який був би зрозумілим, загальнодоступним та простим у користуванні. Саме через це, наша система форматує джерела у єдиному стилі, який повністю відповідає вимогам МОН України. Однак існують і інші варіанти оформлення, які можуть вважатися прийнятними.

6. Я оформив свої джерела за допомогою VAK.in.ua, але у ВНЗ мені вказали на помилки у форматуванні. Що робити?

Проблема полягає у тому, що тлумачення стандартів оформлення джерел може сильно відрізнятися у різних регіонах, різних ВНЗ та навіть на різних кафедрах одного ВНЗ. Ми намагаємося виправити дану ситуацію і сприяти встановленню в Україні єдиного стандарту. Якщо Ви вважаєте, що оформлення джерел системою нашого порталу має помилку, будь ласка скористайтеся формою зворотнього зв'язку та максимально детально опишіть проблему.

Ми детально розглядаємо кожне звернення та, в разі необхідності, консультуємося з МОН України для встановлення істини.

7. Я бажаю оформити посилання на наукову працю, однак її немає у списку на VAK.in.ua. Чому? Що мені робити?

Портал VAK.in.ua ще знаходить у статусі "бета", а тому не усі функції доступні користувачам. Ми робимо це для того, щоб працювати без помилок та надавати максимально якісні послуги. Перевіряйте функціональність порталу, ми постійно додаємо щось новеньке!

8. В якому порядку слід розміщувати оформлені джерела у списку використаної літератури?

Список використаних джерел слід розміщувати одним із таких способів: у порядку появи посилань у тексті (найбільш зручний для користування і рекомендований при написанні дисертацій), в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовков, у хронологічному порядку. Для уникнення помилок радимо порадитися з Вашим науковим керівником, адже вимоги різних ВНЗ можуть відрізнятися.

9. Питання? Побажання? Пропозиції?

Скористайтеся формою зворотнього зв'язку та ми з радістю допоможемо Вам!

Портал VAK.in.ua знаходиться на стадії бета-тестування, а тому ми не несемо відповідальності за нестабільну роботу ресурсу чи за втрату даних. Ми будемо дуже вдячні за Ваш відгук по роботі ресурсу.